Οι αντίπαλοι της ΑΕΚ

ÖÉËÉÊÏ/ ÊÁËËÉÈÅÁ-ÁÅÊΣτον έκτο όμιλο της Football League 2 κληρώθηκε η ΑΕΚ. Στον όμιλο της «Ένωσης» υπάρχουν τέσσερις ομάδες από την Κρήτη, Άγιος Νικόλαος, Ερμής Ζωνιανών, Ηρόδοτος και ΠΑΟ Κρουσσώνα, ενώ από τις Κυκλάδες κληρώθηκε ο Πανναξιακός. Οι ομάδες της Αττικής είναι οι Θύελλα Ραφήνας, Περαμαϊκός, Αιγάλεω, Κηφισιά, Ηλυσιακός, Περιστέρι, Μανδραϊκός, Αστέρας Βάρης, Τριγλία Ραφήνας και Θύελλα.
Oι υπόλοιποι όμιλοι:
1ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΒΡΟΣ: Έβρος Σουφλίου
ΘΡΑΚΗ: ΠΑΟ Κόσµιου
ΚΑΒΑΛΑ: Αρης Ακροποτάµου,Ορφέας Ελευθερούπολης,Βυζάντιο Κοκκινοχώµατος,Νέστος Χρυσούπολης
ΔΡΑΜΑ: Δόξα Πετρούσας
ΣΕΡΡΕΣ: Πανσερραϊκός,Εθνικός Σιδηροκάστρου
ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ: Διγενής Λακκώµατος,ΠΟ Μουδανίων
ΚΙΛΚΙΣ: Εθνικός Αγιονερίου,Κιλκισιακός
ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ: Μακεδονικός,Αγροτικός Αστέρας,Ηρακλής Αμπελοκήπων
2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΚΑΣΤΟΡΙΑ: Καστοριά,Κάστορας
ΚΟΖΑΝΗ: Κοζάνη
ΠΡΕΒΕΖΑ/ΛΕΥΚΑΔΑ: Κεραυνός Θεσπρωτικού,Εθνικός Φιλιππιάδας,Τηλυκράτης Λευκάδας,Πρέβεζα
ΚΕΡΚΥΡΑ: Όλυµπος Κέρκυρας
ΘΕΣΠΡΩΤΙΑ: Θεσπρωτός
ΗΠΕΙΡΟΣ: Δόξα Κρανούλας
ΓΡΕΒΕΝΑ: Πυρσός Γρεβενών
ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ: Καµπανιακός,Οδυσσέας Κορδελιού,Δόξα Πενταλόφου
ΛΑΡΙΣΑ: Λάρισα,Οικονόµος Τσαριτσάνης
3ος ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΑΘΙΑ: Νάουσα,ΕΑ Παύλου,Λευκάδια Νάουσας
ΤΡΙΚΑΛΑ: Τρίκαλα
ΚΑΡΔΙΤΣΑ: ΑΟ Καρδίτσας
ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ: Λαµία,Αχιλλέας Δοµοκού
ΠΙΕΡΙΑ: Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
ΜΑΓΝΗΣΙΑ: Ρήγας Φεραίος
ΕΥΒΟΙΑ: ΑΟ Χαλκίδας,ΑΟ Κύµης
ΛΑΡΙΣΑ: Μαχητής Τερψιθέας,Πυργετός,Δωτιέας Αγιάς,Αµπελωνιακός
4ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΡΤΑ: ΑΕ Καραϊσκάκης
ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ: Άρης Αιτωλικού,ΑΕ Μεσολογγίου
ΑΧΑΪΑ: Ατρόµητος Λάππα,Αχαϊκή,Εθνικός Σαγέικων
ΗΛΕΙΑ: ΠΑΟ Βάρδας,ΠΦΟ Πανόπουλου,Δόξα Ν. Μανωλάδας
ΑΡΚΑΔΙΑ: Παναρκαδικός
ΜΕΣΣΗΝΙΑ: Καλαµάτα,Μεσσηνιακός
ΑΡΓΟΛΙΔΑ: ΑΕ Ερµιονίδας,Παναργειακός,Πανναυπλιακός
ΚΟΡΙΝΘΙΑ: Κόρινθος
5ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΤΤΙΚΗ: Προοδευτική,Ατρόμητος Πειραιά,Ιωνικός,Πανελευσινιακός,Ολυμπιακός Λαυρίου,Δόξα Βύρωνα,Τράχωνες,Νέα Ιωνία,Εθνικός Αστέρας,Πεύκη
ΚΥΚΛΑΔΕΣ: Μύκονος
ΚΡΗΤΗ: Ατσαλένιος,Ρούβας,Κισσαμικός,Γιούχτας
Το πρωτάθλημα της τρίτης Εθνικής, που περιλαμβάνει 28 αγωνιστικές, αρχίζει στις 22 Σεπτεμβρίου και ολοκληρώνεται στις 25 Μαΐου.